Boya Badana Ustası

Kayseri’de Boya Badana Ustası

Kayseri Boya Badana Ustası, Boya işlemi basit gibi görünsede arka planında çok fazla detay barındırır. Tüm detaylara hakim ve en önemlisi mesleğini seven bir Kayseri’de boya badana ustası sizleri de memnun edecektir. Her deneyimli boya ustasının mesleğin icra ederken dikkat ettiği hususlar vardır. Hizmet alan daire sahiplerinin de bu ayrıntıları bilmesi doğru bir hizmet alabilmeleri için önem taşımaktadır.

Boya badana ustası boya işine başlamadan önce uygulama yapılacak zemini temizler. Pürüzsüz bir zemin için düzgün yapılmış bir zımpara işlemi boyanın kusursuz işlenmesini sağlayacaktır. Ayrıca nemli duvarlarda boya işlemi yapılmayacağından nemli duvarların kurumasını beklemek gerekecektir.

Boya işlemine başlamadan önce zeminlerdeki çatlak ve delikler uygun malzeme ile doldurulur.

Her ustanın çalışma stili farklı olsa da boyacılıkla bazı değişmeyen kurallar vardır. Bunlardan biri de boya işlemine tavandan başlamaktır. Bunun nedeni ise boyama işlemi sonrası duvarların va tavanların eşit sürede kurumalarıdır.

Boya seçiminde muhakkak ustanızdan tavsiye almanızı öneririz. Eviniz yada yapınızın ışık alma durumu dahi renk seçiminde fark yaratacaktır.

Boya işleminde doğru noktalarda doğru fırçaların kullanılması yine boya kalitesini etkileyen faktörlerdendir. Duvarların kesiştiği noktalarda küçük fırçalar, geniş alanlar için rulo fırçalar, su bazlı boyalar için sentetik fırçalar, yağı boyalar için doğal kıllı fırçalar tercih edilmelidir.

© 2023 Kayseriustasi.com Tüm Hakları Saklıdır!